GRUPA KOLOROWA

Grupa kolorowa, ponieważ świat jest pełen kolorów, dojrzałe owoce są kolorowe, a dzieci też są kolorowe, ponieważ są ciekawskie, lubią doświadczać, są chłonne wiedzy, szybko się uczą i najważniejsze: przygotowują się do pierwszej klasy.

Jest to grupa najstarszych dzieci przedszkolnych w wieku 5-6 lat . Dzieci są przez cały czas zachęcane do samodzielności. Same jedzą, ubierają się i rozbierają. 6letnie mają dodatkowe zajęcia przygotowujące je do szkoły. Zajęcia są zgodne z ramowym rozkładem dnia, podstawą programową i dostosowane do dzieci starszych. Podstawową metodą nauczania jest metoda projektu oparta na możliwości samodoświadczania przez dzieci.

Dziecko w tej grupie potrzebuje do przedszkola:

1. Ubrania na zmianę: majtki, getry, bluzkę, bluza – w worku – wszystko podpisane
  2. Przybory higieniczne: szczoteczkę do zębów (koniecznie z zamknięciem)podpisane i pastę.
  3. Kapcie – podpisane
  4. Piórnik z wyposażeniem, zeszyt